VÝSLEDKY TŘÍDĚNÍ SB - ZDE

Rekonstrukce stále pokračuje :-(

Recenze

18. března 2009 v 20:42 | xxx |  → Beneath The Ashes
! Upozorňuji, že tahle recenze není sepsána mnou. Je ze serveru xboxweb.cz. !


Další týden nabitý DLC balíčky je tu a prvním z nich je Beneath the Ashes pro akční adventure s legendární hrdinkou Larou Croft - Tomb Raider: Underworld. Přídavek navazuje částečně i na původní příběh, což má něco do sebe a to si rozhodně zaslouží pozornost celého článku! Dočtete se i něco o následujícím DLC.

Tomb Raider: Underworld - Beneath the Ashes DLC

Listopadový Tomb Raider: Underworld sklidil docela solidní úspěch a Crystal Dynamics se vydařil relativní návrat ke kořenům série. Ještě před vydáním hry však byly potvrzeny dva stažitelné přídavky pro tuto hru a to exkluzivně na Xbox 360. Sice jsme se dočkali asi dvou nepříjemných odkladů, ale první DLC Beneath the Ashes vyšel v úterý a čekání se vyplatilo.

Tomb Raider: Underworld - Beneath the Ashes DLC

Zatím vás nebudu strašit příběhovými spoilery, protože to, že panství Croftů bylo vyhozeno do vzduchu, není žádným tajemstvím. Lara se na toto místo v DLC vrací a v tajné studovně svého otce nalezne nějaké složky, které si nyní může v klidu prohlédnout, protože v původní hře ji zde otravovali nemrtví psi a také měla zrovna jiné povinnosti. V dokumentech vidí jakýsi neznámý předmět, který podle nápisu a zbarvení připomíná rukavice a Thorovo kladivo z původního příběhu. Avšak nalézt tento předmět je velkým problémem, protože ani podle otcových poznámek nemá žádné tušení... když v tom se objeví jeden z nemrtvým thrallů a Lara jej několika kulkami pošle dolů do propasti, ze které vylezl. Nejedná se ale o propast, ale o hlubokou cestu do ukrytého komplexu jeskyň, což Laře napoví a vydá se správnou cestou najít tento předmět, který její otec ochraňoval, protože dokáže ovládnout mocnou a temnou sílu.

Tomb Raider: Underworld - Beneath the Ashes DLC

Vstoupíte tak do zbrusu nové lokace Beneath the Ashes, která je svou rozlehlostí velká jako kterákoliv úroveň z původní hry a jelikož se tato zápletka odehrává opět kdesi v podzemí pod vaším panstvím, tak mezi nepřáteli se objeví obyčejní pavouci a netopýři, ale také obrovští pavouci a otravní thrallové, které musíte první ustřílet a pak je skokem na ně rozdrtit. Před spuštěním si však ještě zvolíte klasickou výbavu v podobě jedné ze čtyř silnějších zbraní, která však můžete postupně obměňovat pomocí PDA. Avšak výběr oblečků je mnohem zajímavější, protože najdete zcela nové oblečky a to zdarma, ale především je mezi nimi několik barev pohledných bikin, které vás na těle Lary nenechají chladným. Ovšem můžete zvolit i klasický dobrodružný oděv, ale v Beneath the Ashes budete ve vodě docela často a tak jsou bikiny na místě.

Tomb Raider: Underworld - Beneath the Ashes DLC

Úroveň je skvěle navržena, jak se ostatně pro správné dobrodružství patří, a kromě obrovské spousty skákání budete nuceni několikrát využít hák, plazení v malých prostorech, šplhání po římsách nebo lození po obrovském běžícím mechanismu, kdy špatné načasování vás bude stát život. Checkpointy jsou ale v úrovni rozvrženy skvěle, možná až příliš jednoduše. Ona taky úroveň není, kdo ví jak obtížná, ale na dvě až tři pohodové hodinky vás zabaví. Můžete se také honit, ale to už byste si ty peníze utracené za tento DLC ani pořádně nevychutnali. O nějakou hodinku déle vám však úroveň zabere, když se pokusíte najít všechny poklady, kterých je 28, a také jednu tajnou relikvii.


K tomu abyste mohli hrát nové mise nebo tedy spíše úrovně těchto přídavných obsahů, nemusíte mít dohranou původní hru a jakmile máte DLC zakoupen a stažen, tak v hlavním menu zvolíte dole položku Downloadable Content, pak Play Mission a zvolíte Beneath the Ashes. Později zde pak přibude Lara's Shadow, pokud si ovšem druhý DLC zakoupíte a možná bude následovat i nějaký další DLC.

Tomb Raider: Underworld - Beneath the Ashes DLC

Nechybí ani pár menších hádanek, nějaké ty lehké časovky, ale hrací doba je i přesto slušná a za 800MS bodů se takto nabízí další solidní investice . Nehledě na to, že v tomto DLC můžete získat tři achievementy v hodnotě 125 bodů. Avšak v plánu je již druhý DLC Lara's Shadow, který vyjde 10. března a ten přímo navazuje na tento DLC a proto vám nyní odhalím konec Beneath the Ashes, ovšem pozor na spoiler a pokud si nechcete zkazit skutečně zajímavý zvrat, tak nečtěte dále a DLC si zahrajte.

Tomb Raider: Underworld - Beneath the Ashes DLC

SPOILER!
Lara na konci DLC vstoupí do malé místnosti, kde na oltáři leží Kámen Eitr, který zde její otec nechal, aby byl ukryt, protože svou mocí nebo spíše svým slovem na kameni dokáže ovládat thrally! Tímto magickým slůvkem je Eshivar. Za Larou se objeví thrall, ovšem Lara řekne Eshivar a thrall ji poslechne a zastaví. Najednou se však za thrallem objeví Lařino zlé dvojče, které znáte z původní hry a právě to naklonované dvojče odpálilo vaše panství a zabilo vašeho přítele Alistera. Lara tedy přikáže thrallovi, aby její dvojče zabil, ale to jej zničí, avšak Lara opět rychle použije slova Eshivar a dvojče poslechne a jen zastaví. Lara se pak ptá: ''Uděláš všechno, co žádám, správně?''. Dvojče (známé také jako doppelganger) přikývne a Lara pokračuje: ''Zajisti, že Natla bude trpět''. Lařino dvojče pak opustí scénu a Lara vezme Kámen Eitr. Kolega Zip ve sluchátku se pak šokovaný zeptá Lary, proč nechala dvojče žít, když právě to dvojče zabilo Alistera. Lara poklidně odpoví: ''A nyní je nástrojem jeho pomsty''.
SPOILER KONEC!

Tomb Raider: Underworld - Beneath the Ashes DLC

Lara's Shadow DLC vás posadí do odlišné postavy, i když ne zcela úplně. V druhém DLC totiž budete hrát za Lařino zlé dvojče, jehož cílem bude ... a proč Laru vůbec poslouchá, se dozvíte buďto ve spoileru, nebo si sami dohrajete Beneath the Ashes DLC. Dvojče bude mít super-lidské schopnosti a je temné a smrtelné zároveň a proto se v druhém DLC určitě dočkáme nových herních prvků.

Beneath the Ashes DLC achievementy:
Beneath the Ashes - 50G - dokončete úkol (misi) Beneath the Ashes.
Master Collector - 50G - najděte Tajnou Relikvii a všechny Poklady v Beneath the Ashes.
Collector - 25G - najděte Tajnou Relikvii v Beneath the Ashes.

Tomb Raider: Underworld - Beneath the Ashes DLC

Zdroj: xboxweb.cz 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama